Çeki, 10 viktima nga vodka vdekjeprurëse
Të paktën 12 viktima dhe dhjetra të tjerë në gjendje të rëndë janë regjistruar nga konsumimi i një vodka vdekjeprurëse në Republikën Çeke. Viktimat janë regjistruar në lokalitete të ndryshme të vendit brenda shtatë ditësh, ndërkohë që dhjetra persona të tjerë janë shtruar në spital për t’u intoksikuar.


Bëhet fjalë për një lloj vodka me metanol, tepër e rrezikshme për shëndetin dhe vdekjeprurëse nëse konsumohet në sasi të mëdha. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2012, ora 18:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori