Bush:Gjatë vitit 2006 ka gjasa që të ketë më shumë luftime
Albeu.com
Presidenti amerikan, Xhorxh Bush, tha se gjatë vitit 2006 ka gjasa që të ketë më shumë luftime, por njëherësh do të ketë "më shumë përparim drejt fitores."Përparimi në Irak do të shihet në procesin politik, rindërtimin e vendit dhe nw luftën kundër kryengritësve, theksoi Bush gjatë një fjalimi përpara veteranëve.
Shtuar më 11/01/2006, ora 09:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori