Bush zhgënjehet, demokratët fitojnë zgjedhjet
Albeu.com
Vëzhguesit e zgjedhjeve dhe televizionet amerikan e lajmëruan se partia e presidentit amerikan Xhorxh Bush ka humbur zgjedhjet për dhomën e përfaqësuesve.Sipas sondazheve te CNN dhe NBC, Demokratët kanë fituar shumicën në dhomën e përfaqësuesve, 243 me 201.{nl}

Zyrtari i lartë i Shtëpisë së Bardhë, Dan Barlett, deklaroi se "presidenti Bush është zhgënjyer nga rezultati i zgjedhjeve".

{nl}

albeu, a.s., washington

Shtuar më 08/11/2006, ora 09:51
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori