Bush nënshkroi ligjin për hetime më të ashpra ndaj të dyshuarit për terrorizëm
Albeu.com
Presidenti amerikan George Bush e nënshkroi sot ligjin, me të cilin autorizohen hetime më të ashpra për të dyshuarit për terrorizëm, ndërsa qeverisë amerikane i mundësohet t'i përndjekë të dyshuarit para këshillave ushtarakë."Ligji i lejon Agjencisë Qëndrore të Kundërzbulimit të vazhdojë programin e saj, për marrjen në pyetje të liderëve kyç të terroristëve dhe operativëve siç ishte Khalid Sheik Muhamad, njeriu që besohet të jetë orkestruesi kryesor i sulmeve të 11 shtatorit 2001 në vendin tonë", tha Bush.
Shtuar më 18/10/2006, ora 09:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori