Burri i ambasadores Vlahutin është armiku i betuar Trumpit (FOTO LAJM)

Bashkëshorti i ambasadores së Bashkimit Evropian në Tiranë Romana Vlahutinit, Vlado Azinovic njëherësh lektor, ka dalë hapur kundër presidenti të SHBA-ve Donald Trump, edhe pse mediat në Tiranë "vlojnë" mbi mbi shpenzimet e dyshimta të blerjes së vilës nga Delegacioni i BE-së për Romana Vlahutin.

Azinovic poston thuajse çdo ditë në llogarinë e tij zyrtare në "Twitter", informacione mbi rrezikun që i kanoset SHBA-ve dhe njerëzimit nga zgjedhja e presidentit Donald Trump.

"A mund t'i besohet Trump-it butoni i mbushjeve atomike?

A ka hyrë në Shtëpinë e Bardhë një racist i bardhë?

Çfarë dreqin po i bën Trump-i abortit?

Po emigrantëve?

ǒështë ky ultra-nacionalizëm i bardhë?, dhe shumë të tjera, janë disa nga pyetjet që Azinovic shpërndan në llogarinë e tij zyrtare. /albeu.com/

Shtuar më 07/02/2017, ora 12:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori