E FUNDIT/ COVID-19 nuk ndalet në Itali: Në 24 orë vdiqën 760 njerëz
Burg për priftin gjerman pasi kishte abuzuar seksualisht me fëmijët
Një ish prift katolik gjerman, i cili fitoi besimin e kongregacionit të tij si “Atë Thomai” është dënuar me tetë vjet e gjysmë burg për të paktën 108 akuza për abuzim seksualfëmijëve dhe posedim të materialeve pornografike të fëmijëve.

53-vjeçari do të pësojë vite të terapisë në një institucion të mbyllur psikiatrik para fillimit të mandatit të tij të burgimit, një gjykatë në qytetin juglindor të Deggendorf vendosi të enjten, raportoi “Die Welt”.

Trajtimi për njeriun, i lindur në Wuppertal, një qytet në Nordrhein-Westfalen, do të marrë “shumë, shumë” vite, tha Shefi i Drejtësisë Thomas Trautëein, duke hedhur dyshime se a do të ishte e suksesshme, duke shtuar se “pedofilia nuk është e shërueshme.”

Gjykatësi foli për një “fatkeqësi të tmerrshme” që i pandehuri kishte shkaktuar nga “shkatërrimi i shpirtrave të fëmijëve”, raporton “RT”.bota

Sulmuesi u gjet fajtor për abuzimin seksual të pesë djemve të moshës nën 14 vjeç, në 108 raste të kryera midis viteve 1997 dhe 2016 në Gjermani dhe jashtë saj.

Abuzimet, përfshirë përdhunimin e një vajze 18 vjeçare, u kryen kryesisht rreth qyteteve gjermane të Mainz dhe Deggendorf, si dhe në Poloni, Itali, Austri dhe Zvicër, raportoi “Der Spiegel”. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2018, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori