Brukseli pershendet mbeshtetjen e Londres per Turqine
Albeu.com
Komisioni Evropian përshëndeti deklaratën e kryeministrit britanik, David Kameron, sipas të cilës ai do luftonte për anëtarësimin e Turqisë në Bashkimin Evropian. Një zëdhënës i Komisionit Evropian theksoi se ''komisioneri për ...... Zgjerimin, Stefan Fule dhe shefja e diplomacisë Evropiane, Katherine Ashton, ishin në Turqi më 13 korrik dhe konfirmuan perspektivën për hyrjen e Turqisë në BE''. "Përsa i përket kësaj çështjeje, ne nuk na mbetet gjë tjetër vetëm të përshëndesim vullnetin e kryeministrit britanik, Kameron që çoi përpara këtë procedure'', shtoi zëdhënësi.
Shtuar më 28/07/2010, ora 16:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori