Britanikët në ankth, Princi Philip pëson akisdent
Princi Philip është përfshirë në një aksident me makinë teksa hynte në rezidencën mbretërore të Sandringham, në Britaninë e Madhe, por ka mbetur i padëmtuar.

Sipas lajmit të bërë publik nga Buckingham Palace, 97-vjeçari, bashkëshorti i mbretëreshës Elisabetta ishte në bordin e një veture e cila është përplasur me një tjetër mjet.

Duka i Edimburgut ishte në drejtimin e një Range Rover dhe po dilte nga një rrugë me pemë kur ndodhi aksidenti.

Sipas dëshmitarëve okularë, makina me të cilën duka po lëvizte u përmbys.

Dëshmitarët okulistë thanë se ndihmuan princin të dilte jashtë automjetit. Ai ishte i vetëdijshëm por “shumë, shumë i tronditur”.Shtuar më 18/01/2019, ora 08:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori