Britania në alarm! Studia godet vendin, përmbytjet bllokojnë vendin
Britania po përballet me përmbytjet dhe stuhinë që ka goditur vendin. Stuhia Lorenzo ka përfshirë Britaninë mëngjesin e sotëm me erëra që arrijnë një shpejtësi deri në 100 km/h.


Ajo ka sjellë shira të rrëmbyeshëm duke shkaktuar përmbytje në të gjithë vendin. Shërbimi meteorologjik irlandez ka shpallur gjendjen e emergjencës si dhe ka deklaruar që priten rreshje më të dendura në ditët në vijim.

Janë regjistruar përmbytje në 43 zona përgjatë Britanisë dhe 11 në Angli. Në zonën e Isle of Man, lumi që përshkon qytetin ka da dalë nga shtrati duke izoluar qytetarët në shtëpitë e tyre. Shteti ka venë në lëvizje strukturat e ndihmave të cilët kanë filluar një operacion shpëtimi për banorët.
Shtuar më 03/10/2019, ora 18:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori