Britani, dënohen disa persona
Pas trazirave të dhunshme që përfshinë Britaninë e Madhe,janë dënuar edhe dy personat e pare. Ndërkohë që janë arrestuar 1200 njerëz të arrestuar, 850 nga ata në Londër.

Pas katër netëve të trazirave të dhunshme, dy burra duhet të qëndrojnë në burg për shkak të pjesëmarrjes së tyre në trazirat në Mançester.

Në natën e së mërkurës në Londër, Mançester dhe Birmingham situata duket më e qetë. Në Birmingham kryeministri David Cameron i shprehu ngushëllimet e tij të afërmve të tre viktimave dhe foli për një goditje të ashpër të policisë.

251 persona janë të akuzuar. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2011, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori