Bringeus: S'ka BE per Serbine pa e zgjidhur problemin e Kosoves
Albeu.com
Ambasadori në largim i Suedisë në Beograd, Kristen Bringeus, është shprehur shumë qartë duke thënë se Serbia nuk mund të hyjë në Bashkimin Evropian pa e zgjidhur problemin e Kosovës.
"Më lejoni të jem shumë, shumë i qartë - nëse Serbia nuk e zgjidh çështjen e Kosovës, Serbia nuk mund të bëhet anëtare e BE-së. Dhe ky nuk është kusht i ri. Ky është fakt, fakt i thjeshtë. Dhe kjo është këshillë që dua ta transmetoj", ka thënë ambasadori suedez
Shtuar më 25/05/2010, ora 12:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori