Brexit i kushton skocezëve 80 mijë vende pune
Skocia mund të humbasë rreth 80.000 vende pune, si rezultat i Brexit.

Lajmin e ka bërë të ditur "BBC", sipas një analize të fundit ekonomike.

Por Fraser nga Instituti "Allander" ka deklaruar se ekonomia skoceze do të "përplasej me murin" nga pasojat e mundshme në krahasim me pjesën tjetër të Britanisë së Madhe.

Por, nga ana tjetër, Kryeministrja Theresa May ka insistuar se Skocia dhe Mbretëria e Bashkuar mund të arrijnë një marrëveshje më të mirë pas largimit nga BE-ja. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2016, ora 15:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori