Brenda "kullës së ferrit", dalin pamjet drithëruese (FOTO LAJM)

Pëlqej
Pamjet e reja të marra nga brenda Grenfell Tower kanë zbuluar shkatërrimin e shkaktuar nga zjarri i "ferrit", ndërsa policia zbuloi se numri i të vdekurve pritet të rritet edhe më shumë.

Imazhet tregojnë mbetjet e djegura të banesave dhe korridoreve që dikur ishin shtëpia e qindra familjeve para se të ndodhte shpërthimi në mëngjesin e së mërkurës.

foto shihet brendësia e një banese, pajisjet e saj të kuzhinës të djegura dhe dyshekë e shtrate të djegura.

Një foto tjetër tregon djegien e ashensorëve brenda bllokut të kullave 27-katëshe, ndërsa një imazh kap një zjarrfikës që vëzhgon dëmin jashtë hyrjes së kullës.

Policia Met gjithashtu zbuloi se numri zyrtar i personave të vdekur ose të humbur aktualisht 79,pritet të rritet pas kërkimeve të rrënojave.

U bë një apel për informacion mbi njerëzit që mund të kishin vizituar kullën në atë kohë, por ende nuk janë raportuar të humbur nga miqtë e të afërmve. /albeu.com/
Shtuar më 19/06/2017, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori