Brenda burgut më të tmerrshëm në botë (FOTO LAJM)

Burgjet ruse janë shumë të vështira, por ka një që është edhe më i tmerrshëm se pjesa tjetër dhe ndoshta më famëkeqi në botë.

I quajtur “Black Dolphin”, ky burg i sigurisë së lartë në kufirin me Kazakistanin, strehon kriminelët më brutalë të vendit, duke përfshirë vrasësit serialë, kanibalët dhe terroristët.

“E vetmja mënyrë për të shpëtuar nga ky ferr, është duke vdekur”, shprehet njëri prej togerëve të burgut famëkeq.

Emrin ‘Delfini i Zi’ e ka marrë nga një delfin i zi prej druri, i ndërtuar nga të burgosurit, në hyrje të godinës.


Shtuar më 20/05/2018, ora 20:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori