Brenda burgut famëkeq të Guantanamos (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Janë shënuar plot 15 vite nga hapja e burgutGuantanamos
Obama dështoi ta mbyllte këtë burg, pavarësisht se kishte premtuar se do të mbyllej. Trump nga ana e tij ka thënë se mendon ta lërë hapur burgun.

Burgu mban disa prej terroristëvearrestuar nga bastisja e Afganistanit por jo vetëm. Tortura të shumta mendohet të jenë kryer brenda këtij burg. /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2017, ora 21:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}