Brazili anulon vendimin për rritjen e taksave
Pasi kanë protestuar më shumë se 15.000 qytetarë kundër rritjes së çmimit të transportit publik urban, autoritet e dy qyteteve më të mëdha të Brazilit Rio-de-Zhanejro dhe San Paolo kanë anulluar rritjen e taksavetransportit.

Ky vendim u shpall dje, derisa raportohej për protesta të mëtejshme, përfshirë edhe atë që është mbajtur afër stadiumit, ku mbahej një takim i futbollit ndërmjet Brazilit dhe Meksikës, në kuadër të Kupës së Konfederatës. /albeu.com/

Shtuar më 20/06/2013, ora 14:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori