BP: Jane shpenzuar 3.5 miliarde dollare
Albeu.com
Gjiganti britanik, British Petroleum (BP), thotë se çmimi i aksioneve lidhur me rrjedhjen e naftës në Gjirin e Meksikës, ka rritur në 3.5 miliardë dollarë. Kompania tha sot se në këtë shumë përfshihen afro 165 milionë dollarë pagesa për zgjidhjen e kërkesave individuale.
Në këtë kuadër, sipas kompanisë, deri të shtunën janë pranuar 105 mijë kërkesa dhe janë bërë më se 52 mijë pagesa. Kompania thotë se ende është herët të vlerësohet çmimi total final i kompensimeve.
Shtuar më 12/07/2010, ora 10:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori