Boris Johnson, ministri më i padëshiruar në Britani
Ministri i jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është dhe personi më i padëshiruari nga të gjithë. Karrierës së tij dukej se i kishte ardhur fundi kur Britania e Madhe u largua nga BE-ja.

Kryeministrja e re Theresa May e ka emëruar atë dje si ministër të jashtëm të BM-së. Ai konsiderohet si i padëshiruar nga populli për shkak se gjatë një udhëtimi në Tokio më 2015, kishte larguar nga stadiumi një djalosh 10 vjeçar gjatë një loje të ragbi.

Në maj, ai kishte fituar një çmim prej një mijë funta për një poezi kushtuar presidentit turk Recep Tayyip Erdogan duke pasur marrëdhënie seksuale dhi.

Ai vazhdimisht i quan të huajt si kanibalë dhe kandidates për presidente të SHBA-ve i ishte referuar si një infermiere sadiste në një spital mendor. /albeu.com/
Shtuar më 14/07/2016, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori