"Bomba" e WikiLeaks / Hillari Klinton krijoi ISIS'in
Ka mbetur vetëm një javë nga zgjedhjet presidenciale në SHBA, ndërsa kandidatja demokrate Hillari Klinton duket se ka marrë goditjen përfundimtare.

"WikiLeaks" përmes "Conservative Daily Post" ka publikuar se Barak Hussein dhe Hillari Klinton janë krijuesit e ISIS.

Gazetari australian Julian Assange ka bërë një punë investigative dhe si rezultat i saj ka zbuluar lidhjen e Klinton me ISIS.

Publikimi i një emaili mes Clinonit dhe John Podesta tregon se "inteligjenca perëndimore dhe amerikane janë në rajon" për të akuzuar Katarin dhe Arabinë Saudite se mbështesin nga ana logjistike dhe financiare, grupin radikal ISIS.

Në një kohë kur kandidantja për presidente e SHBA akuzon këto dy shtete si financuese të terrorizmi, një dokument tregon se donacionet më të mëdha për fushatën e saj vijnë pikërisht nga këto dy vende.

Në vitin 2012, Drejtori i Politikave të Jashtme i Fandacionit të Klinton, Amitabh Desai organizoi një takim pesë minutësh për Bill Klinton, takim në të cilin ai mori një si "dhuratë" 1 milion dollarë nga Katari, ndërsa Hillari, në atë kohë Sekretare e Shtetit, do ti shishte atyre sasi të mëdha armësh vetëm nëse ata i jepnin një "donacion" për fondacionin e saj.

Këto armë të ofruara nga Hillary dhe Departamenti i Shetit, atëherë të kamulfuara nën emrat e shteteve si Arabia Saudite, Katari dhe Libia, kanë furnizuar dhe forcuar grupet terroriste.

Në këtë mënyrë është krijuar ISIS. Dhe në vend që Klinton dhe Obama t'i sulmonin ata me bombardime nga ajri, i lanë të qetë.

Për një arsye të vetme, pasi kjo organizatë i krijoi atyre mundësinë për të fituar miliona dollarë, transmetojnë mediet ndërkombëtare. /albeu.com/

Shtuar më 02/11/2016, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori