Blindohet samiti i NATO-s në Uells (FOTO-LAJM)

Udhëheqësit botëror kanë mbërritur në Britani për të marrë pjesë në samitin dy ditorë të NATO-s që zhvillohet në New Port të Uellsit. Udhëheqësit e 61 vendeve dhe shefa qeverish dhe ministra do të mblidhen në resortin Celtic Manor, ku do të diskutojnë që nga Ukraina dhe deri tek opsionet për të mposhtur militantët e shtetit islamik.

Udhëheqësve të NATO-s do t’i bashkon zyrtarisht edhe zyrtarë të BE-së, OKB-së, FMN-së dhe Bankës Botërore. Ndërkohë, Britania është angazhuar në operacionin më të madh policorë dhe të sigurisë në historinë e saj. Presidenti Obama ka mbërritur në këtë samit nën masa të rrepta sigurie. /albeu.com/

Shtuar më 04/09/2014, ora 10:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori