Blenë bileta avioni për 1 paund, ja çfarë ndodh me klientët
“Më shumë se 2.000 udhëtarë të linjës ajrore British Airways i janë anuluar biletat e tyre sepse çmimet ishin shumë të lira”, ka thënë një agjent udhëtimi.

Shefi i udhëtimit Ali Shah tha se pesë agjenci shitën bileta nëpërmjet gabimit të linjës ajrore.

BA ka kërkuar falje për gabimin në fluturimet në Tel Aviv dhe Dubai, por nuk pranoi të thotë se sa persona u prekën.

Konsumatorët thanë se janë të zemëruar që biletat e tyre nuk janë vlerësuar.

Shah tha se fluturimet që normalisht kushtonin më shumë se 200 paund u reklamuan për 1 paund, përfshirë taksat e aeroportit, të cilat mund të jenë disa qindra funta.

Agjenti, i cili tha se më shumë se 2,000 klientë të tij janë prekur, tha: "Është shumë mizore për konsumatorët, sepse ata i kanë rezervuar këto fluturime në mirëbesim. Por unë gjithashtu mund të kuptoj pozitën e British Airëays, është një gabim njerëzor."

Shah tha se të gjithë klientët po kontaktohen nga BA që të marrin një rimbursim prej 100 paund.
Shtuar më 20/06/2018, ora 18:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori