Bisedime sekrete Izrael-Turqi
Albeu.com
Izraeli deklaron se ka mbajtur takimet e para të nivelit të lartë me Turqinë, që pas sherrit që lindi mes dy ish-aleatëve për shkak të sulmit të komandove izraelitë, që vranë 9 shtetas turq në një anije me ndihma për palestinezët.
Një zëdhënës izraelit ka deklaruar për BBC se takimi është zhvilluar në një vend sekret mes ministrit të Jashtëm turk dhe ministrit izraelit të Tregtisë. Zëdhënësi tha se takimet u zhvilluan me kërkesë të palës turke, por Ankaraja zyrtare nga ana e saj nuk e ka konfirmuar ende lajmin.
Shtuar më 01/07/2010, ora 09:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori