Biseda "tronditëse" e ushtarit rus: Rusia është nisur për luftë në Ukrainë (FOTO LAJM)

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka pretenduar se në Ukrainë, Rusia nuk po lufton dhe se atje nuk po kryhet luftë.

Por, se një telefonatë e një ushtari rus ka hedhur poshtë deklaratat e Putin.

“Jemi duke ecur rrugëve duke kërkuar për këto dreq ukrainasish. Do të na kishin vrarë po të na zbulonin. Më pas mbërritëm në një fushë me lule, të cilën ata e bombarduan dhe e shkatërruan”, i ka thënë një ushtar një tjetri gjatë kohës që ka qenë duke raportuar.

Biseda është zbardhur nga opozitari i Putinit, Lev Shlosberg, i cili veçse i bën opozitë të fortë Putinit është edhe pronar mediash.

Edhe nga pala ukrainase ka patur raportime se në Ukrainë po zhvillohet luftë dhe se kanë humbur jetën 80 ushtarë rusë./albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 10:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori