Bill Clinton: Ja pse nuk e vrava Bin Ladenin
Vetëm pak orë para se të ndodhte sulmi mbi kullat binjake në Nju Jork, presidenti i atëhershëm i SHBA-së, Bill Clinton thotë se e ka patur mundësinë ta vriste Osama Bin Ladenin.

Isha fare pranë dhe mund ta vrisja, por në këtë rast, do të shkatërroja një qytet të vogël, i njohur si Kandahar në Afganistan dhe do të vrisja rreth 300 gra e fëmijë të pafajshëm, e pastaj, nuk do të isha aspak më i mirë se Bin Ladeni”, ka thënë Clinton, transmeton Yahoo.com.

Clinton përmendi këtë detaj përpara një turme të mbledhur në Australi, ku ka folur për temën e terrorizmit. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 13:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori