Bilanci i termetit ne Haiti, 230 mije te vdekur
Albeu.com
Qeveria e Haitit e ka rritur bilancin e të vdekurve nga tërmeti i 12 janarit në 230 mijë. Shiftrat paraprake ishin 212 mijë. Megjithate, Qeveria e Haitit tërheq vërejtjen se shifrat e fundit nuk janë përfundimtare dhe nuk i ...... përfshijnë njerëzit që janë varrosur në varreza private apo nga familjarët e tyre. Bilanci më i ri i tërmetit është i njëjtë me bilancin nga cunami në Azi në vitin 2004.
Shtuar më 10/02/2010, ora 16:08
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori