Bie nga kati i 12'të, ndërron jetë "Mjeshtri i Madh” i shahut Yuri Eliseev
Shahisti i ri rus Yuri Eliseev, i cili mbante titullin "Mjeshtër i Madh", ka ndërruar jetë tragjikisht, pasi ka rënë nga ballkoni i katit të 12-të tëndërtesës ku jetonte në Moskë.

Mediat ruse shkruajnë se mbrëmë Eliseev ka rënë nga ballkoni i banesës së tij, dhe se sipas të gjitha gjasave aksidenti ka ndodhur gjatë stërvitjeve të sportit ekstrem Parkour, aporton "AA".

Sipas medieve, shkruhet se Eliseev ka tentuar të kalojë nga ballkoni i banesë së tij në ballkonin e banesës fqinje, pasi ka qenë i njohur si i pasionuar i "parkourit", një sport ekstrem i cili përfshinë ngjitje, kërcime dhe një sërë veprimesh të tjera akrobatike.

Shtuar më 27/11/2016, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori