Biden "ul kokën" dhe i kërkon falje Erdoganit, "Duhet të kisha ardhur më herët"
Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës së së djeshme në Turqi, i ka kërkuar falje presidentit Erdogan, që nuk kishte ardhur menjëherë pas puçit të dështuar në Turqi muajin e kaluar.

"Kërkoj falje. Do të kisha dëshiruar të vija më herët", i tha Biden Erdoganit, i cili kishte kritikuar aleatët e tij perëndimorë, me në krye SHBA-në që nuk ishin solidarë pas grushtit të shtetit të 15 korrikut dhe që nuk erdhën në Ankara, raporton "Anadolu".

Por nga tjetët qeveria turke e priti me padurim këtë vizitë të zëvendëspresidentit amerikan. /albeu.com/

Shtuar më 25/08/2016, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori