Besojeni ose jo, ky i ri i ka mbijetuar sulmit të peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (VIDEO)
Dylan McWilliams është vetëm 20 vjeç por tashmë ka përjetuar shumëçka, për të qenë falënderues që ende është gjallë
Njeriu i cili së fundmi i ka mbijetuar sulmit të peshkaqenit derisa po bënte ‘surfing’ në brigjet e Hawai, është përballur edhe hera të tjera me egërsirat e natyrës.

Përpos sulmit të peshkaqenit, ai i ka mbijetuar edhe një përballjeje me ariun, e para kësaj e kishte kafshuar edhe gjarpri.

Ditë më parë derisa po surfonte mbi ujë, nga thellësia e oqeanit erdhi një peshkaqen që besohet të ketë qenë në mes 1,8 dhe 2,4 metra, i cili e kafshoi në këmbë, transmeton GazetaMetro.net.

McWilliams i cili në fakt është instruktor shpëtimi në ujë, arriti të notonte 30 metra dhe të dilte në breg edhe pse ishte lënduar rëndë.

Një kalimtar rasti që e kishte parë rastin, e kishte thirrur ndihmën e shpejtë.
“Nuk e dija nëse kam mbetur pa gjysmën e këmbës”, thotë McWilliams.

Ky ishte sulmi i tretë nga kafshët e egra, në 4 vitet e fundit. Vitin e kaluar ai shkoi në një kamping në natyrë në shtetin e Colorados. Derisa po flinte në shator, atë e sulmoi një ari i zi që ia kishte vënë të dy këmbët mbi kokë. Shtëpi ashtu që filloi të godiste ariun po në kokë.

“Ish në vendin e gabuar, në kohën e gabuar”, thotë ai.

Disa vjet më parë gjatë një shëtitje në pyll në shtetin Utah, atë e kishte kafshuar gjarpri me zile. Për fat nuk ishte kafshim i plotë, andaj Dylan fatlum kishte shpëtuar nga pasojat e rënda që mund të pësosh nga ai helm vdekjeprurës. Kishte qëndruar disa ditë në spital dhe ishte shëruar.

“Nuk e di a jam me fat, apo vërtetë nuk kam fat” ka thënë McWilliams.

href="kerko.php?fraza=twitter">twitter-video" data-lang="en">

This guy is seriously lucky — or unlucky depending how you look at it. Dylan McWilliams was in href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/hashtag/Hawaii?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Hawaii on vacation when he got attacked by a shark. But check this out, this isn’t his first rodeo with something like this. My story from last night on href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/DenverChannel?ref_src=twsrc%5Etfw">@DenverChannel href="href="kerko.php?fraza=https">https://t.co/LVPQE49Wue">pic.href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/LVPQE49Wue

— Tomas Hoppough (@Tomas_Denver7) href="href="kerko.php?fraza=https">https://href="kerko.php?fraza=twitter">twitter.com/Tomas_Denver7/status/988200211242672129?ref_src=twsrc%5Etfw">April 22, 2018


Shtuar më 23/04/2018, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori