Berlusconi: "Italianët të shihen në pasqyrë, janë të çmendur"
Në një intervistë përballë gazetares BarbaraD’Urso Silvio Berlusconi nuk ka qëndruar pa dhenë deklarata që bejnë bujë, shkruan Albeu.com

Ish kryeministri nuk ka nguruar të fajësojë italianët për rënien drastike të partiseë së tij, Forza Italia.

Ndarsa shifrat flasim vetë pasi vetem 6 nga 100 votojnë partinë e tij, Berlusconi thotë se natyrisht kjo është e paprecedentë dhe shton akoma “Italianët janë të çmendur.Duan të shohin veten në pasqyrë”.

“Votuesit italianë ia kanë besuar drejtimin e vendit dikujt që nuk ka njohuri, nuk ka punuar e studiuar, si Di Maio dhe të tjerë në poste të larta. Çfarë ka bërë në jetë lideri i Lëvizjes 5 Yjet?”, është shprehur Berluskoni në një intervistën për Canale 5. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2019, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori