Beogradi ndalon 007 kroat
Një agjent i "Vsoa" (shërbimet sekrete ushtarake kroate), është arrestuar gjatë një aksioni të armatosur të inteligjencës Serbe.

I arrestiuari është i dyshuar për spiunazh ka shtetësi të dyfishtë kroate dhe serbe dhe ka jetuar deri në vitin 1990 në Kroaci, më pas lëvizur në Serbi me qëllim kryerjen e veprimeve "diversante".

Sipas medieve, raportohet se i arrestuari ka furnizuar me informacione për blerjen e armëve ruse nga Beogradi.

Ndërkohë, e njëjta ka ndodhur në vitet '50 të shekullit të shkuar ku Shqipëria dhe Jugosllavia arrestonin njerëz të akuzuar për spiunazh dhe diversion, ndërkohë që Ballkani vuajti një Luftë të Ftohtë që shpërtheu në vitet '90. /albeu.com/

Shtuar më 06/09/2016, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori