Belgjika sot merr presidencen e radhes se BE-se
Albeu.com
Belgjika sot e merr presidencën 6 mujore të Bashkimit Evropian. Në programin e presidencës së Belgjikës është theksuar se “BE-ja është e gatshme për ta vazhduar proçesin e zgjerimit”.
Në këtë kuadër, theksohet se “vendeve të Ballkanit Perëndimor u paraqitet mundësia e anëtarësimit me reforma të domosdoshme dhe me dinamikën, të cilën Belgjika, në cilësinë e kryesuesit, do ta nxisë fuqishëm”.
Shtuar më 01/07/2010, ora 10:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori