Belgjika: Shmangëm një Paris të dytë
Policia belge është përballur me dy persona të dyshuar për sulme terroriste, duke shkëmbyer zjarr me ta dhe si pasojë duke i lënë të vdekur.

Me dhjetëra persona janë vënë në pranga nga aksioni i policisë.

Ministria e Drejtësisë së Belgjikës ka thënë se “u shmang një Paris i dytë”, raporton The Telegraph.

Sipas raportimeve, të dyshuarit si terroristë kishin ardhur së fundmi nga lufta e Sirisë./albeu.com/

Shtuar më 15/01/2015, ora 21:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori