Bebja Justin Trudeau takohet me kryeministrin kanadez
Kryeministri kanadez është takuar me foshnjën që mban emrin e tij, në shenjë mirënjohjeje ndaj tij prej prindërve refugjatë sirianë të bebes, njofton The Guardian.

Takimi u zhvillua në Calgary të shtunën, ndërkohë që bebja dymuajshe, Justin Trudeau Adam Bilan flinte i lumtur në krahët e kryeministrit që po e mbante.

Prindërit e fëmijësh, Muhammad dhe Afraa Bilan i vunë emrin e kryeministrit kanadz në shenjë falenderimi për vendin që i mikpriti ata ndërsa arratiseshin prej luftës. /albeu.com/

Shtuar më 16/07/2017, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori