Kushti i BE-së: Fatura e Brex-it do paguhet në euro
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Bashkimi Europian i ka bërë të ditur Britanisë së Madhe se shuma që ajo do të paguajë për të dalë, do të paguheteuro në mënyrë që të mbrohet nga luhatjet e stërlinës britanike.

"Një tërheqje e udhëruar e BM-së nga Unioni kërkon që të përcaktohen detyrimet financiare që duhet të respektohen para tërheqjes", shkruhet në dokumentin e Komisionit.

"Këto detyrime duhet të përcaktoheneuro dhe pagesat mund të
bëhen gjatë një afati kohor të caktuar dhe të ndarë në disa vite", shkruan "Politico.eu".

Kutjojmë se krerët e 27 vendeve anëtare duhet të miratojnë më 29 prill, gjatë një mbledhjeje në Bruksel, orientimet për negociatat me Londrën. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2017, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së