BE kritikon Rumanine per korrupsionin e larte
Albeu.com
Bashkimi Europian i “tërheq veshin” Rumanisë për përpjekjet e pakta të bëra në luftën kundër korrupsionit, ndërsa përgëzon përpjekjet e bëra nga Bullgaria. Sipas një raporti të përvitshëm për nivelin e korrupsionit në dy vendet ...... ballkanase, Komisioni Europian thekson se Sofja ka përmbushur detyrat me reforma në këtë drejtim. Bashkimit Europian thekson se ligji që modifikon statusin e autoritetit kombëtar për integritetin në Rumani, është një hap pas dhe e bën të pafuqishëm përballë abuzimeve të politikës.
Shtuar më 20/07/2010, ora 18:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori