BE: Korea shkeli rezolutën e OKB-së
Shefja e diplomacisë së Bashkimit Europian Catherine Ashton e ka cilësuar dhunim të rezolutës së miratuar nga Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara lëshimin e satelitit nga Koreja e Veriut.

Sipas saj ky veprim është një dhunim i qartë i detyrimeve ndërkombëtare dhe në veçanti i "rezolutës 1874 i Këshillit të Sigurimit" që i kërkon Koresë së Veriut të heqë dorë nga çdo lëshim satelitor. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 13:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori