BE kërkon lirimin e Tymoshenkos
Bashkimi Europian i kërkon presidentit të Ukrainës, Viktor Yanukovych të falë ish-kryeministren e burgosur, Yulia Tymoshenko. Kërkesa është bërë nga ish-presidenti i Parlamentit Evropian, Pat Cox, dhe ish-presidenti polak, Aleksander Kwasniewski.


Tymoshenko është dënuar me shtatë vjet burgim në vitin 2011, për krime që lidhen me një marrëveshje të gazit me Rusinë, në vitin 2009. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2013, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori