BE dhe SHBA mirepresin hapat izraelit rreth Gazes
Albeu.com
Vendimi i Izraelit që të lehtësoj bllokadën mbi Rripin e Gazës është mirëpritur nga qeveritë evropiane si dhe në Uashington. Ndërkaq, kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu do të takojë të martën presidentin amerikan Obama.
Në një intervistë për BBC-në i dërguari special ndërkombëtar për Lindjen e Mesme, ish kryeministri britanik, Toni Bler, tha se ai besonte se vendimi ishte përshpejtuar nga zemërimi ndërkombëtar që pasoi bastisjen nga ushtaret izraelit të flotës që po dërgonte ndihma në Gazë në fund të majit.
Shtuar më 06/07/2010, ora 12:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori