BE: 30 milionë euro për refugjatët libianë
Bashkimi Evropian do të ndajë 30 milionë euro ndihmë për të përballuar krizën e refugjatëve në kufirin e Libisë me Tunizinë. Lajmin e bëri të ditur shefja për ndihma e BE-së, Kristalina Georgieva, e cila ka vizituar sot zonën kufitare.

Ndërkohë, Gjykata Ndërkombëtare për Krime ka kumtuar se do të hetojë udhëheqësin libian, Muamar Gadafi dhe njerëzit rreth tij, përfshirë djemtë e tij, për krime të dyshuara kundër njerëzimit.
Shtuar më 03/03/2011, ora 21:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori