BE 12 miliard euro për vendet e Ballkanit
Pëlqej
Deri në vitin 2020, Bashkimi Europian do të verë në dispozicion të vendeve të Ballkanit Perëndimor 12 miliardë euro, që do të përdoren kryesisht për projekte infrastrukturore ndërkufitare.

Lajmi u bë i ditur dje nga presidenti i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso. Për këtë, vendet e Ballkanit duhet të shfaqin rezultate në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. /albeu.com/

Shtuar më 29/08/2014, ora 10:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori