Bashkimi Europian reagon ashpër ndaj Turqisë: Jeni shkëputur nga realiteti!
Tensionet mes Turqisë dhe Bashkimit Europian janë rritur ndjeshëm, sidomos pas deklarate së bujshme të Erdogan se Holanda është një "mbetj naziste".

Bashkimi Europin ka deklaruar sot se "Turqia është shkëputur plotësisht nga realiteti".

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk i ka bërë këto komente pas një sërë trazirash e akuzash mes Turqisë dhe vendeve evropiane gjatë fushatës për referendumin turk.

Ministri Kryeministri holandez nga ana tjetër i quajti komentet e Erdogan si një "falsifikim të turpshëm". /albeu.com/

Shtuar më 15/03/2017, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori