Bashar al-Assad nuk dorëzohet: Nuk do rrëzohem si Gaddafi
Presidenti Bashar al-Assad përkundër gjithë liderëve të tjerë të botës myslimane dhe atyre botërorë e ka përshkruar Pranverën Arabe thjesht si përçuese të kaosit.

Në një intervistë të rrallë për revistën egjiptiane, al-Ahram al-Arabi presidenti sirian shtoi se dialogu ishte mundësia e vetme e zgjidhjes së krizave në të gjitha vendet ku pati revolta popullore dhe se dhuna duhej shmangur.

Dhuna nuk mund të tolerohet dhe qeveria nuk mund të qendrojë duarlidhur përballë akteve vandale të terroristëve. Dialogu është zgjidhja e vetme”, thotë presidenti sirian. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2012, ora 12:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori