Baschar Al Assad kundër ISIS
Damasku zyrtar nuk ka asnjë rezervë për sulmet e SHBA-ve kundër ISIS-it në Siri dhe në Irak.

Assad ka thënë se qeveria e Sirisë dhe ajo e Shteteve të Bashkuara janë në një vijë kur vjen puna tek lufta kundër një grupimi si ISIS.

“Kur vjen çështja te terrorizmi, duhet t’i harrojmë dallimet, të harrojmë të kaluarën” tha ministri i Jashtëm sirian, Faisal Mekdad, transmeton CNN.

Qeveria e Baschar Al Assad e nxit qeverinë e SHBA-ve të bashkohet me një koalicion më të gjerë si me Rusinë, Kinën dhe me Iranin për ta luftuar ashpër ISIS-in. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2014, ora 17:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori