Barak-Panetta, diskutime mbi Iranin
Ministri i MbrojtjesIzraelit, Ehud Barak takoi në Pentagon Sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Leon Panetta ku në qendër të diskutimeve është një një listë të gjatë veprimesh ushtarake që mund të ndërmerren nëse Irani këmbëngul në zhvillimin e programit të tij bërthamor.

Debatet në lidhje me një sulm të mundshëm ushtarakIzraelit ndaj Teheranit, u dukën sikur u zvogëluan pas bisedimeve të fundit mes kryeministrit Netanjahu dhe presidentit Obama. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2012, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori