Ban Ki-moon: Varferia dhe uria kercenojne njerezimin
Albeu.com
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, deklaroi se varfëria, uria dhe ndryshimet klimatike përbëjnë kërcënimet më të mëdha për njerëzimin në shekullin XXI.
"Aktualisht, ka rreth një miliard të uritur në botë. Vitet e kaluara ishim dëshmitarë të protestave për shkak të urisë në dhjetëra vende", tha Ban, duke iu drejtuar pjesëmarrësve të Konferencës Ndërkombëtare në Mynih.
Shtuar më 06/02/2010, ora 21:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori