Balena përplaset me varkën e turistëve (VIDEO)
Pëlqej

Ky është momenti i çuditshëm kur bishti i madh i një balenë gungaçe doli nga uji dhe u përplas me një varkë.

David Mulder ishte një pasagjer në varkë pranë Brier Island, kur kapi momentin e pazakontë në kamera.

Filmimi i kryer më 2 shtator, tregon varkën që udhëton në ujërat e qeta dhe pak çaste më vonë, bishti i gjigantit të detit përplaset mbi të.

Tetë pasagjerët në varkë panë skenën të tmerruar.

Drejtuesi i varkës, Guy Melville e përshkroi "ngjarjen shumë të pazakontë" si një "trokitje" miqësore.

Ai tha se gjitari me gjasë ishte 15 metra i gjatë, dyfishi i madhësisë së mjetit lundrues.

Shtuar më 14/09/2018, ora 18:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori