Avioni derdh jashtëqitjet e udhëtarëve, banorët: Janë objekte të huaja

Besohet se një top i ngrirë i jashtëqitjes njerëzore, i cili ra në një fshat indian me një zhurmë të madhe, ka rrjedhur nga një avion, thonë zyrtarët.

Jashtëqitja ra në formë të ngrirë në fshatin Fazilpur Badli në Indi të shtunën, përcjell albeu.com

Shumë prej tyre thuhet se kanë mbajtur pjesë të jashtëqitjes, pasi menduan se ishte pjesë shkëmbore e rënë nga qielli ose një objekt jashtëtokësor.

Megjithatë, kur një mostër e vogël u dërgua për testim, zyrtarët zbuluan se nuk ishte një fenomen meteorologjik, por në vend të kësaj kishte të bënte me jashtëqitjet ajrore.

Njerëzit raportojnë rregullisht se të tilla mbetje bien mbi to nga avionët, duke përfshirë 'akullin blu', të cilin ata besojnë se është jashtëqitje që është ngjyrosur me ngjyrë blu nga një kimik i shtuar në ujin e tualetit dhe i ngrirë në lartësi të larta.

Mbeturinat nga avionët mbahen në një rezervuar dhe ai mund të zbrazet vetëm duke përdorur një levë të jashtme.

Megjithatë, është e mundur që rrjedhjet të ndodhin. /albeu.com/
Shtuar më 22/01/2018, ora 16:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori