Autoritetet turke “kërcënojnë” me mbylljen e Facebook dhe Twitter
Autoritetet turke kanë “kërcënuar” se mund të ndërmarrin masa deri në mbyllje të Facebook dhe Twitter, pasi besojnë se në rrjete sociale qarkullojnë informacione që i përkasin inteligjencës turke.

Ata thonë se në internet sot më datë 13 janar kanë rrjedhur informacione tejet sekrete për shtetin, transmeton The Telegraph.

Bërja publike e informacioneve të tilla mund të shtyjë autoritetet turke të mbyllin rrjetet sociale më të përdorura në Turqi./albeu.com/


Shtuar më 14/01/2015, ora 23:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori