Automjeti del nga rruga dhe katapultohet në katin e dytë të një ndërtese (FOTO)

Një aksident rrugor është verifikuar në Kaliforni, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në katin e dytë të një ndërtese.
Mjeti ishte duke lëvizur me shpejtësi të lartë, kur papritur është përplasur me një bordurë, që e ka ngritur atë deri në 3 metra lartësi, duke e futur direkt në klinikën e një dentisti.

Për pasojë, një pasagjer ka mbetur i bllokuar për rreth një orë, ndërsa personat e tjerë që ndodheshin në bord kanë mundur të dalin pa pritur ndihmën e skuadrave të shpëtimit.

Këto të fundit, me të mbërritur në vendngjarje, fillimisht kanë shuar një zjarr të vogël që kishte rënë si pasojë e impaktit, kanë ndihmuar pasagjerin e bllokuar të dalë nga mjeti dhe kanë punuar deri në mëngjes për të siguruar zonën. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2018, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori