Autobusi përplaset me karburantin, 36 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur
Një autobus pasagjerësh ka përplasur një cisternë karburanti duke lënë të paktën 36 të vdekur dhe 25 të plagosur rëndë.

Shumë nga të viktimat janë gra dhe fëmijë, por edhe të mbijetuarit kanë pësuar djegie të shkallës së rëndë, transmeton "BBC".

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në jug të Afganistanit.

Afganistani është vendi që mban një rekord aksidentesh rrugore për shkak të rrugëve dhe automjeteve të pamirëmbajtura. /albeu.com/

Shtuar më 04/09/2016, ora 13:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori